Ćmienie | Zuzanna Rokita

Ćmienie

06.03.2015. - 20.04.2015

Wystawy

Godziny zwiedzania

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00

Galeria

Art Agenda Nova
ul. Batorego 2, Kraków

previous arrow
next arrow
Slider

Artysta

Zuzanna Rokita

O wystawie

wernisaż 06.03.2015 | godzina 18
wystawa do 20 kwietnia 2015
________________________________________
Zuzanna Rokita - (ur. 1988) Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie oraz Otwartą Pracownię Projektowania Mody, studiowała również przez 3 lata Historię Sztuki na UJ. Obecnie jest studentką 5 roku École Nationale Supérieure des Beaux-Arts w Paryżu. Jej główne obszary działalności to malarstwo i fotografia. Mieszka, uczy się i pracuje w Paryżu i Krakowie.
Wystawa w Art Agenda Nova będzie prezentacją jej dorobku artystycznego z okresu studiów w École Nationale Supérieure des Beaux - Arts w Paryżu. Jej twórczość, inspirowana szeroko rozumianą tradycją op-artu i konstruktywizmu, koncentruje się wokół problemu mechanizmów postrzegania, iluzji i gry z konwencją odbioru dzieła sztuki.
Zuzanna Rokita zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, filmem, tworzy instalacje. W roku 2012, bezpośrednio po studiach w Krakowie, wyjechała do Paryża - pobyt ten zaowocował przełomem i nowymi dojrzałymi pracami. Inspirując się szeroko rozumianą tradycją op-art i konstruktywizmu, łączy namysł i dyscyplinę intelektualną z wrażliwością i wynalazczością formalną. Jej prace są zapisem myśli i dyskretnych emocji. Interesuje ją problem mechanizmów postrzegania, iluzji i gry z konwencją odbioru dzieła sztuki. Wystawa w galerii Art Agenda Nova jest jej pierwszą wystawą indywidualną.
Kuratorka: Anna Baranowa