[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”dc_jqaccordion_widget”][/siteorigin_widget]
[smartslider3 slider=22]

20 NEW ART ORDER

Przygotowania do jubileuszowej 20 edycji internetowej aukcji sztuki aktualnej trwają! Na przełomie września i października 2018 roku odbędzie się kolejna aukcja New Art Order, organizowaną przez Art Agenda Nova w Krakowie oraz portal ArtInfo z siedzibą w Warszawie. Projekt New Art Order stał się dla początkujących artystów, jak i dla tych już bardziej znanych na polskim rynku sztuki, doskonałą okazją do podzielenia się swoim dorobkiem z szerszym kręgiem odbiorców, żywo zainteresowanych sztuką współczesną. Młodzi twórcy, oprócz promocji i środków finansowych na dalszą pracę stanęli przed szansą na zwrócenie na siebie uwagi kolekcjonerów w Polsce. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres mailowy: newartorder@gmail.com

Regulamin aukcji

Aukcję przygotowują Małgorzata i Marcin Gołębiewscy, od kilkunastu lat zajmujący się młodą polską sztuką i rynkiem sztuki, wykładowcy, researcherzy współpracujący z polskimi i zachodnimi domami aukcyjnymi, komentatorzy rynku m. in. dla Rzeczpospolitej, Inwestycje.pl, wielokrotnie wyróżniani za promocję polskiej sztuki.
System aukcji internetowych pozwala licytować z dowolnego miejsca na świecie bez straty czasu związanej z dojazdem na aukcje. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych aukcji można wyznaczyć osobę, która będzie prowadziła licytację w imieniu potencjalnego nabywcy do z góry określonego limitu cenowego.

Dla wielu młodych artystów ogólnodostępna aukcja internetowa jest pierwszym kontaktem z rynkiem sztuki, ma nie tylko wymiar komercyjny, ale także promocyjny. Dzięki pośrednictwu Artinfo pojawia się szansa, aby zostać dostrzeżonym przez kolekcjonerów, czy przez osoby dopiero zaczynające przygodę z kolekcjonowaniem, które nie trafiły, albo w ogóle mogą nie trafić do galerii sztuki współczesnej.
Proponujemy zgłaszanie prac na aukcję. Prace przyjmujemy zarówno od artystów jak i od kolekcjonerów. Przyjmujemy wyłącznie prace malarskie na płótnie. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: newartorder@gmail.com.

Przesłane materiały powinny zawierać biogram artysty oraz propozycje kilku dostępnych prac na aukcję. Artystów prosimy także o załączenie informacji czy Ich prace były już wystawiane na aukcjach i jakich.
Po przesłaniu materiałów i akceptacji prac będziemy się z Państwem kontaktować. Właściciele obiektów dostarczają prace na koszt własny przesyłką pocztową lub kurierską (prace powinny być ubezpieczone przynajmniej do kwoty 4,5 tys. zł) bądź osobiście (5 dni w tygodniu, w godzinach od 8.00 – 17.00) do siedziby Art Agenda Nova w Krakowie przy ulicy Batorego 2, najpóźniej do 7 dni przed terminem rozpoczęcia aukcji. Osobom z Warszawy proponujemy dostarczenie prac do siedziby Artinfo.pl (Dzielna 300-162 Warszawa).
Przesyłka powinna być opisana hasłem aukcja NEW ART ORDER, wewnątrz proszę umieścić dane potrzebne do umowy (imię, nazwisko, adres, imiona rodziców, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego, nr konta) oraz dane pracy (tytuł, wymiary, technika, data powstania).

Na aukcji zaprezentowana zostanie jedna praca każdego z wybranych artystów. Bierzemy pod uwagę wybór 2-3 prac, aby mieć materiał na kolejną aukcję. Prace zakwalifikowane na aukcje internetową, a nie sprzedane, będą do odbioru w siedzibie Art Agenda Nova w Krakowie lub w siedzibie Artinfo w Warszawie (w zależności gdzie właściciel je dostarczył).
Prace odsyłane są do właściciela na jego koszt. Cena wywoławcza każdej pracy na aukcji to 500 zł. Marża organizatorów aukcji wynosi 30 procent od wylicytowanej kwoty na aukcji. Rozliczenie następuje wyłącznie po wykupieniu pracy przez nabywcę.

Regulamin Aukcji oraz system dogrywki według zasad obowiązujących w Artinfo.pl www.artinfo.pl

System dogrywki: www.artinfo.pl/systemdogrywki