[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”dc_jqaccordion_widget”][/siteorigin_widget]

Godziny zwiedzania

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00

Galeria

Art Agenda Nova
ul. Batorego 2, Kraków

[smartslider3 slider=71]

Artysta

Tomasz Prymon

O wystawie

kuratorka: Marta Kudelska

-Fragment jest ciekawszym problemem, gdyż narzuca nam, że istnieje potencjalna całość- mówi Tomek Prymon. Obcując z jego pracami, wyczuwa się pewną szczelinę, brak domknięcia przygniatającymi ramami. Niczego nie jesteśmy pewni. Czy oglądany fragment jest początkiem czy końcem, przebłyskiem czy znikającym za horyzontem punktem światła? To, co widzimy, wydaje się rozpływać i zamazywać w momencie próby metodologicznego wniknięcia. Ledwo widoczne linie, przenikające się kolory, tworzą atmosferę spokoju, swoistego chill-out roomu, niż konwulsyjnego drgania współczesności.
Prace prezentowane na wystawie „Wewnątrz świateł i cieni” balansują pomiędzy granicą widzialności a tytułowego cienia. Zależnie od kąta patrzenia, iskrzą się, migocą, by wraz ze zmianą rozpłynąć się w ciemności. Ich ulotność, subtelna gra z otaczającą przestrzenią, pozwala na opuszczenie bezpiecznego kokonu obserwacji, pozostawiając za sobą tym samym ciszę i ciemność, gotową na wypełnienie indywidualnymi doświadczeniami.
Fragmenty pustki wewnątrz świateł i cieni, pozornie wymagają wizualnej czułości w patrzeniu, smakowania ułamkowości. Tymczasem fragmenty wabią, mamią i wciągają w pajęczą siatkę, oplatając się szczelnie wokół patrzącego. Patrząc na to, co intryguje, jest dziwnie bliskie, można wkroczyć w część nieskończonych obrazów.

Kuratorka: Marta Kudelska

recenzja z wystawy:

Home

http://www.poland-art.com/index.php/recenzje/633-zuzanna-sokolowska/5779-wzrokowe-imaginacje-tomasz-prymon-art-agenda-nova

Tomasz Prymon
Urodzony w 1986 roku w Jarosławiu. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 2011 roku, na Wydziale Malarstwa w I Pracowni Interdyscyplonarnej prof. Zbigniewa Bajka, oraz aneks dyplomowy z rysunku, w pracowni prof. ASP Marka Szymańskiego.

Wystawy indywidualne:
– Wystawa malarstwa „Bezkres”, CSW Solvay, Kraków 2011
– Wystawa malarstwa i rysunku „Cisza”, „Galeria ASP w PWST”, Kraków 2011

Wystawy zbiorowe:
– Wystawa w ramach festiwalu sztuk „Miasto Gwiazd”, Żyrardów 2011
– Wystawa zorganizowana przez panią Bożenę Kowalską w ramach pleneru „ Artyści posługujący się językiem geometrii”, „Galeria XX1”, Warszawa 2011
– Wystawa V Międzynarodowego Biennale Pasteli, Nowy Sącz 2010, oraz wystawy pokonkursowe w Polsce i za granicą (min. Pałac Sztuki w Krakowie, Warszawa, Poznań, Rzeszów…)
– Polska”- I Pracownia Interdyscyplinarna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków 2010
-Projekt „Wymiary Wolności”- więzienie w Łęczycy, 2009
Wystawy projektu „Wymiary Wolności”:
-Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego, Ostrawa 2010
-CSW „Elektrownia”, Radom 2010
-Galeria Malarstwa ASP, Kraków, 2009 zamek w Łęczycy 2009
-Międzynarodowa wystawa poplenerowa „Wolność – upadek komunizmu”, Włochy 2009
-„Bezdomność”- I Pracownia Interdyscyplinarna, krużganki klasztoru oo. Dominikanów, Kraków 2009
-Wystawa I Pracowni Interdyscyplinarnej, Hotel Hyrny, Zakopane 2009
-Wystawa IV Międzynarodowego Biennale Pasteli, Nowy Sącz 2008, oraz wystawy pokonkursowe w Polsce i za granicą (min. Pałac Sztuki w Krakowie, Rotterdam, Warszawa, Lwów, Poznań)
-„Mistrz i uczniowie”, Wystawa Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego, Tarnogórskie Centrum Kultury, Tarnowskie Góry 2008
– Wystawa Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego, Konsulat niemiecki, Kraków 2007
-Wystawa III Międzynarodowego Biennale Pasteli, Nowy Sącz 2006, oraz wystawy pokonkursowe w Polsce i za granicą (min. Pałac Sztuki w Krakowie, Rotterdam, Warszawa, Pozn