Art Agenda Nova Galeria Sztuki Współczesnej / Contemporary Art Gallery
Galeria Sztuki Współczesnej / Contemporary Art Gallery

VII GALICYJSKA AUKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

VII GALICYJSKA AUKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ JUŻ NIEBAWEM!

Na kolejnej, siódmej już edycji Aukcji Galicyjskiej zaprezentujemy prace zarówno klasyków współczesności, czołowych przedstawicieli polskiej sztuki II połowy XX wieku, jak i artystów średniej generacji oraz przedstawicieli sztuki aktualnej o ugruntowanej pozycji na rynku sztuki.

W naszej ofercie znajdą Państwo kilkadziesiąt prac najciekawszych artystów polskiej sztuki współczesnej. W katalogu znajdą się między innymi prezentowane w Ogrodach Królewskich na Wawelu rzeźby Zdzisława Beksińskiego – odkryte po wielu latach zapomnienia, powstałe w ścisłej współpracy i pod nadzorem Muzeum Historycznego w Sanoku, będącego jedynym spadkobiercą spuścizny po tragicznie zmarłym artyście.
Zainteresowani będą mogli nabyć również prace Andrzeja Szewczyka, Jana Berdyszaka, Andrzeja Pągowskiego, Franciszka Starowieyskiego, Aliny Szapocznikow, Janiny Kraupe-Świderskiej, Tadeusza Kantora oraz Andrzeja Wajdy. W katalogu znaczące miejsce zajmują również propozycje prac Jerzego Dudy-Gracza: prace olejne, szkice oraz plakat kolekcjonerski z pleneru malarskiego Jurajska Jesień. Aukcja będzie również okazją do nabycia prac Jerzego Nowosielskiego, wykonanych w technologii Digigraphie przestawiające reprodukcje prac o tematyce sakralnej znajdujących się w Cerkwii P.W. Zaśnięcia Matki Boskiej w Krakowie. Podczas aukcji będzie można także wzbogacić swoją kolekcję o prace Mikołaja Starowieyskiego czy prace artystów związanych z nurtem street-artu oraz anonimowej grupy The Krasnals na bieżąco komentujących otaczającą nas rzeczywistość.

Siódma Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej to także okazja do zapoznania się z dorobkiem twórców młodszej generacji o uznanej pozycji na rynku sztuki i znaczącym artystycznym dorobku. Na uwagę zasługuje propozycja Łukasza Surowca, artysty nominowanego w roku 2018 do nagrody „Paszporty Polityki” oraz finalisty konkursu „Spojrzenia” organizowanego przez Deutsche Bank i Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Dostępne będą również prace malarskie Tomka Kowalskiego, Szymona Kobylarza, Michała Chudzickiego oraz Agnieszki Polskiej. Na aukcji znajdą Państwo również propozycje Normana Leto, twórcy uznanego filmu „Photon” oraz laureata „Paszportu Polityki” w kategorii sztuki wizualne oraz pracę Bartosza Kokosińskiego – wielokrotnego zdobywcy pierwszego miejsca w rankingu Kompasu Młodej Sztuki.

Artystki młodsze generacyjnie reprezentują prace malarskie Patrycji Piętki, cieszącej się olbrzymim zainteresowaniem instytucji i prywatnych kolekcjonerów oraz debiutującej Edyty Olszewskiej prezentowane na wystawie „Passio”.

Katalog aukcyjny będzie dostępny na platformie Artinfo.pl.pl. oraz OneBid

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu, aby pozostać na bieżąco.

[na fot. wykorzystano fragment pracy Andrzeja Szewczyka]