[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”dc_jqaccordion_widget”][/siteorigin_widget]

Godziny zwiedzania

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 17:00

Galeria

Art Agenda Nova
ul. Batorego 2, Kraków


O wystawie

Wszystkie prace na wystawie „Event Horizon” mają jedną wspólną formułę: zasadę dualności. Obrazy Marii Schumacher i animacja poklatkowa łączą dychotomię i separację z ideą jedności. Moment wzajemnej komunikacji i ostrożnego spotkania prowadzi przez zabawną subwersję formy do abstrakcyjnej możliwości całości.

Animacja poklatkowa “The Origin” powstała w ramach programu rezydencyjnego organizowanego przez Fundację East of Art, we współpracy z Gminą Kraków, przy wsparciu Studia Filmów Animowanych Wydziału Graficznego Akademii Sztuk Pięknych Sztuka w Krakowie.

The Origin oddaje w lekkim i żartobliwym podejściu reakcje fizjologiczne podczas intymnego spotkania.

***

Maria Shumacher

Maria Schumacher urodziła się w 1983 r. W Bukareszcie w Rumunii. Mieszka i pracuje codziennie w Lipsku w Niemczech. Studiowała malarstwo w klasie Neo Raucha i Heriberta C. Ottersbacha w School of Visual Arts w Lipsku i brała udział w programie Erasmus w National College of Art w Dublinie. W 2011 roku otrzymała stypendium Fulbrighta, które było związane z tytułem magistra w Instytucie Sztuk Pięknych w San Francisco.
Budując kompozycje z surowymi wycinanymi kształtami, rysunkami i monotypami, aby stworzyć przestrzeń negatywną, duży, jasny, jednokrotny proces “abstrakcji działania” Schumachera wprowadza szeroką gamę technik malarskich. Te proste, surowe abstrakcje pozostają odległe od samoświadomego aktu malowania, odległych rezultatów niemal mechanicznego działania.