WYSTAWY

WYSTAWY

Obecna wystawa
13.09 – 7.10.2019
more than the sum of its parts
Florian Turecke
Slider

Wernisaż / opening: 13.09, 18:00
Spotkanie z cyklu ArtistTalk odbędzie się w języku angielskim : 15.09 o godzinie 16:30 w fabryce Telkom Telos (Kraków, ul.Cieszyńska 9).
Koncert muzyki alternatywnej z użyciem strunowej instalacji dźwiękowej (projekt w przestrzeni publicznej Bassbediener Concert) : 15.09 o godzinie 18:00 w fabryce Telkom Telos (Kraków, ul. Cieszyńska 9). Podczas koncertu bassbediener zagrają Piotr Barnakiewicz, Jacek Dębski oraz Piotr Sobczak.

„more than the sum of its parts” to tytuł projektu realizowanego przez niemieckiego artystę Floriana Tuercke, który będzie rozwijany w ramach programu rezydencyjnego w Krakowie prowadzonego przez Fundację Wschód Sztuki. W swojej praktyce artystycznej Tuercke zajmuje się głównie dźwiękiem, realizując m.in. instalacje site-specific i projekty w przestrzeni publicznej, poprzez które bada relacje pomiędzy odbiorcą, otoczeniem a dźwiękiem właśnie. W ostatnich pracach wizualnych, wykorzystujących technikę fotografii kompozytowej, artysta podejmuje tematy, które analizują rolę historii, pamięci zbiorowej i aktualnych wydarzeń na świecie w kontekście zachodzących zmian na tle społecznym i politycznym. W wrześniu odbędzie się indywidualna wystawa Floriana Tuercke prezentująca wcześniej nie pokazywane publicznie prace, którym towarzyszyć będzie nowa praca zrealizowana w trakcie jego pobytu w Krakowie.