II Galicyjska Aukcja Sztuki

A. Żygadło, 2016, Ukrzyżowanie ,olej na płótnie 115x170

Druga Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej gości w spektakularnych wnętrzach Domu Handlowego VITKAC w Warszawie. Na aukcji prezentujemy prace klasyków współczesności, czołowych przedstawicieli polskiej sztuki II połowy XX wieku oraz młodszych artystów o pozycji ugruntowanej na rynku sztuki.

Wystawa obiektów aukcyjnych

VITKAC, Centrum Konferencyjno-Biznesowe, 5. piętro
ul. Bracka 9, Warszawa
15 marca  - 17 marca (czwartek – sobota)  w godzinach od 12.00 do 18.00

Katalog aukcji

issue.com/II_Galicyjska_Aukcja_Sztuki_Wspołczesnej.pdf

Oferta

W naszej ofercie znajdą Państwo blisko 50 prac najciekawszych artystów polskiej sztuki współczesnej. W katalogu znaczące miejsce zajmują prace olejne Jerzego Dudy-Gracza i Franciszka Starowieyskiego oraz grafika komputerowa Zdzisława Beksińskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Nasza aukcja jest okazją do bliższego spotkania z awangardową twórczością Henryka Stażewskiego. Nie zabraknie prac członków Grupy Krakowskiej: Teresy Rudowicz, Kazimierza Mikulskiego i Jerzego Nowosielskiego oraz Jadwigi Sawickiej, która w pracowni prof. Nowosielskiego studiowała malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wart uwagi jest obiekt Pawła Althamera oraz litografia Mirosława Bałki pochodząca z teki Edition Copenhagen.

Licytowane będą prace członków słynnej grupy Ładnie: niezwykła praca Marcina Maciejowskiego – mural z kluby „Piękny Pies”, wczesna grafika Rafała Bujnowskiego, a także brulion z rysunkami Wilhelma Sasnala.
Akcentem sztuki krytycznej na naszej aukcji będzie cykl fotografii Katarzyny Górnej oraz obiekty Łukasza Surowca, artysty nominowanego w tym roku do nagrody „Paszporty Polityki” oraz finalisty konkursu „Spojrzenia” organizowanego przez Deutsche Bank i Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Kolekcjonerów rzeźby z pewnością zainteresuje praca Alicji Żebrowskiej. Na aukcji znajdą Państwo również dwie prace malarskie Normana Leto, twórcy uznanego filmu „Photon” oraz laureata „Paszportu Polityki” w kategorii sztuki wizualne.

Wśród prac dostępnych na aukcji znajdują się również uznani twórcy związani z poznańską grupą Penerstwo: Magdalena Starska oraz Wojciech Bąkowski. Młodsze pokolenie reprezentują artyści urodzeni w latach 80-tych jak Natalia Bażowska, Xawery Deskur Wolski, Andrzej Żygadło, Radek Szlaga, Tomek Kowalski, Agnieszka Polska czy Bartosz Kokosiński – wielokrotny zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Kompasu Młodej Sztuki.
Druga edycja Galicyjskiej Aukcji Sztuki Współczesnej to również okazja do nabycia obrazów najlepszych twórców związanych z nurtem street-artu takich jak Sławek ZBIOK Czajkowski, Chazme czy Sepe.

Podczas aukcji, dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka, najbardziej spektakularne licytacje, nagrodzimy publikacją “Detoks. Zdzisław Beksiński, Norman Leto. Korespondencja, rozmowa”, która przedstawia relację artystów, i ich inspiracje.