[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”dc_jqaccordion_widget”][/siteorigin_widget]

Godziny zwiedzania

Poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00

Galeria

Art Agenda Nova
ul. Batorego 2, Kraków


ARTYSTA

Gabi Buzek – Garzyńska

CZAS TRWANIA

2003-11-05 – 2003-11-18
otwarcie: 5 listopada, godz. 19.00
ul. Józefa 22 (wejście od ul. Nowej)

O WYSTAWIE

Gabi Buzek prezentuje autorski portret kilku modnych krakowskich klubów. Interesują ją miejsca o podobnym stylu i klimacie, spośród których każde zachowuje jednak wyrazisty, oryginalny charakter.
Łączy je to, co dla oka nieuchwytne – atmosfera, specyficzna emocja – i to, co dające się utrwalić obiektywem: kolor, światło, styl dekoracji, geometryczny wzór wnętrza ujętego w dwu-wymiarze. Jedno przechodzi w drugie – obraz barw i linii daje nam przeczucie panującego tam nastroju.

Podobna jest też klientela – młodzi ludzie, oczekujący połączenia nowoczesności z intymnością. Modelka, wędrująca z Artystką przez fotografowane miejsca, stanowi kolejny łącznik miedzy poszczególnymi światami, z których każdy odsłania w bohaterce jakąś inną stronę osobowości. I tak jak kobieta ma wiele twarzy, tak w rozmaitych miejscach „knajpianego” Krakowa ujawnia się ten sam duch – w wielu aspektach.

Cykl fotografii składający się na wystawę w galerii nova obejmuje ponad 40 najnowszych zdjęć młodej fotograficzki, przebywającej obecnie na stypendium w USA.

Więcej informacji: http://2003.photomonth.com/index.php?topic=program