Kuratorzy: Gunia Nowik, Patrick Komorowski

 

Grupa Zbiór Pusty powstała w 2013 roku w Poznaniu. Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół obiektu i instalacji. W maju 2013 roku odbyła się pierwsza indywidualna wystawa Zbioru Pustego – Rezonans – w ramach Gallery Weekend w Poznaniu. W skład grupy wchodzą:

 

Paweł Błęcki (ur. 1984, Gdańsk)

Absolwent intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stypendysta programu Erasmus w praskiej szkole filmowej FAMU na wydziale fotografii. Studiował również Kulturoznawstwo i Archeologię na Uniwersytecie Gdańskim. 

 

Wiktoria Bukowy (ur. 1990, Poznań)

Studentka intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wybrane wystawy: Inclusions (Żelazowa Wola, 2013), Hotel Insomnia (Poznań, 2013), PackDesign (Mediolan, 2013), Space (Kraków, 2012).

 

Maciej Stachowiak (ur. 1986, Poznań)

Absolwent edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Studiował także filozofię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybrane wystawy: Mum, I just really need to focus on my art right now! (Poznań, 2013), Projekt Łazarz (Poznań, 2012).

TOP